Elektrostatik Toz Boya

Boya partiküllerinin tek kutuplu elektrik yüklenmesi prensibine dayanan Elektrostatik Toz Boya sistemi, hızla gelişen teknolojiye ayak uydurabilen yüzey koruma uygulamalarından biridir.

Toz boya, her gün temasta olduğunuz binlerce üründe bulunan yüksek kaliteli bir kaplama türüdür. Toz boya, makinelerin yanı sıra günlük hayatınızda bağımlı olduğunuz ev eşyalarını da korur. Sıvı boyaların sunabileceğinden çok daha dayanıklı bir yüzey sağlarken, çekici görünümünden taviz vermez. Toz boya ile kaplanmış ürünler darbe, nem, kimyasallar, ultraviyole ışık ve diğer aşırı hava koşullarının bir sonucu olarak azalan kaplama kalitesine daha dayanıklıdır. Bu da çizilme, ufalanma, aşınma, korozyon, solma ve diğer yüzey sorunları riskini azaltır. Dayanıklı olmasının yanı sıra, Elektrostatik toz boya, çevresel avantajlar nedeniyle çekici bir seçimdir.

Mikrosan Yüzey İşlemleri Toz Boya Prosesinde, halihazırda kurulu ve aktif çalışan 650 cm boy x 250 cm yükseklik ve 200 cm genişlik ölçülerinde konveyörlü fırın ve 400 cm boy x 220 cm yükseklik ve 200 cm genişlik ölçülerinde bir box fırınımız ayrıca, iş yoğunluğu yaşandığı dönemde aktif etmek üzere demonte olarak bekletilen 500 cm boy x 250 cm yükseklik ve 200 cm genişlik ölçülerinde 1 adet konveyörlü fırınımız daha mevcuttur.