top of page

Asitli Çinko Kaplama

Mükemmel parlaklığı, yüksek verimi, düşük maliyeti ve zor kaplanan yüzeylerde dahi başarılı sonuçlar vermesi ile ön plana çıkmaktadır.

Çinko klorür bazlı bir proses olan çinko kaplama, alt tabaka olarak bilinen başka bir metal nesnenin yüzeyine, ince ve parlak çinko parçacıklarının elektroliz yolu ile metal yüzeye yerleştirilmesini içerir. Çinko kaplama, pasın alttaki metal yüzeyine ulaşmasını önleyen fiziksel bir bariyer oluşturur. Çinko, doğuştan gelen korozyonla mücadele kabiliyeti nedeniyle seçilmiştir. Aslında, çinko genellikle korozyon önleme maddesi olarak adlandırılır. Çinko bileşiklerinin kullanımı 2,500 yıl önce başlamışken, metalik çinko üretimi ilk olarak 15. yüzyılda Hindistan’da olmuştur. Günümüzde, çinko metalinin neredeyse üçte biri, paslanmaya karşı korunmak için metal yüzey kaplaması olan galvanizleme için kullanılmaktadır. Çinko kaplama galvanizlemede en sık kullanılan yöntemdir.
Paslanma hemen hemen her metal türü için en büyük düşmandır ve korozif etkileri yıkıcı olabilir. NASA’ya göre, ABD sanayilerine yönelik yapılan araştırmada korozyonla ilgili kayıpların maliyeti yılda yaklaşık 276 milyar dolar ve dünya çapında bu rakam 1 trilyon dolara yaklaşıyor.
Korozyondan en çok etkilenen endüstriler arasında üretim ve imalat, ulaşım, hükümet, kamu hizmetleri ve altyapı yer alır. Çinko kaplama olarak bilinen bu süreç, demir ve çelik gibi metalleri korozyonun acımasız kuvvetlerine karşı korumak için sıklıkla kullanılır.

asitli.jpg
80 logo beyaz.png

Hizmetler

Mikrosan Yüzey İşlemleri ilk olarak 1993 yılında, Sakarya ili sınırları içerisinde ki Dörtyol Sanayi Sitesi dahilinde 200 m² kapalı alanda kurulmuş olup daha sonra, Erenler, Kozluk’da 2200 m² açık, 600 m² kapalı alan üzerindeki kendi binasında hizmet vermeye başlamış ve halen bu binada hizmet vermeye devam etmektedir.

İletişim Bilgileri

Kozluk Mahallesi 2 no'lu Cadde No:10 54200 Erenler/Sakarya TURKEY

+90 (264) 353 56 31

Pazartesi - Cuma: 08:00 - 18:00

Cumartesi            : 08:00 - 16:00

bottom of page